Przejdź do zawartości
strategiczne zarządzanie

Autor: Szymon Tochowicz Dostrzegać ryzyko i zapobiegać mu uczymy się poprzez doświadczenie (swoje lub innych) Ryzyko możemy dzielić na różne sposoby. Mamy np. ryzyko polityczne, katastrof naturalnych, finansowe, technologiczne, uzależnienia od dostawcy, prawne… Można przyjąć także inną perspektywę: ryzyko znane i nieznane. W przypadku ryzyka znanego doświadczyliśmy go w przeszłości, niestety często na własnej skórze. Aby…

Czytaj więcej
Jak utrzymać płynność finansową w firmie? | Eveneum doradztwo biznesowe, audyty firm

W poprzednich wpisach opisaliśmy zagadnienia związane z określaniem płynności finansowej, jej wskaźnikami, skutkami utraty oraz sposobami na odzyskanie płynności finansowej. W ostatnim wpisie cyklu podpowiemy w jaki sposób utrzymać płynność finansową w firmie.

Czytaj więcej
Na_czym_polega_audyt_firmy-eveneum

Audyt firm powinien zostać przeprowadzony przez niezależnego audytora. Tylko wówczas ocena i dalsza dokumentacja oraz nowa strategia zostaną przygotowane w sposób obiektywny. Audyty biznesowe mogą mieć różne cele i wyniki końcowe. Na czym polega audyt biznesowy, jakie są rodzaje audytów i jakie dają korzyści? Audyt biznesowy – z czym to się wiąże? Audyty biznesowe są…

Czytaj więcej
Czy audyt jest korzystny dla dostawców

Na naszym blogu kilkakrotnie opisywaliśmy korzyści jakie niesie okresowe przeprowadzanie audytów. Jednak koncentrowaliśmy się głównie na korzyściach dla organizacji zakupowych. Tymczasem regularne kontrole są wartością także dla dostawców. I to wartością, którą otrzymują bezpłatnie.

Czytaj więcej
Audyt kontraktow

Celem audytu kontraktów jest identyfikacja wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń związanych ze współpracą z dostawcami oraz zaprojektowanie programu działań prowadzących do zwiększenia rentowności relacji handlowych oraz podnoszenia konkurencyjności firmy.

Czytaj więcej