Przejdź do zawartości
Jak utrzymać płynność finansową w firmie? | Eveneum doradztwo biznesowe, audyty firm

W poprzednich wpisach opisaliśmy zagadnienia związane z określaniem płynności finansowej, jej wskaźnikami, skutkami utraty oraz sposobami na odzyskanie płynności finansowej. W ostatnim wpisie cyklu podpowiemy w jaki sposób utrzymać płynność finansową w firmie.

Czytaj więcej
Na_czym_polega_audyt_firmy-eveneum

Audyt firm powinien zostać przeprowadzony przez niezależnego audytora. Tylko wówczas ocena i dalsza dokumentacja oraz nowa strategia zostaną przygotowane w sposób obiektywny. Audyty biznesowe mogą mieć różne cele i wyniki końcowe. Na czym polega audyt biznesowy, jakie są rodzaje audytów i jakie dają korzyści? Audyt biznesowy – z czym to się wiąże? Audyty biznesowe są…

Czytaj więcej
O tym jak kupcy grupują dostawców

W jaki sposób kupcy klasyfikują dostawców? Na to pytanie szukają odpowiedzi nawet najbardziej doświadczeni sprzedawcy. Oczywiście nie istnieje jedna uniwersalna klasyfikacja. Każda organizacja zakupowa dostosowuje swoje rozwiązania do potrzeb i filozofii zarządzania dostawcami.

Czytaj więcej
Audyty kontraktów

Sposobów na podnoszenie efektywności łańcucha dostaw jest wiele. Poszukiwanie nowych partnerów będących w stanie zapewniać przewagę konkurencyjną, rozwijanie relacji z dostawcami lub przygotowywanie programów rozwojowych dla najważniejszych kontrahentów – to przykłady działań jakie może podejmować firma poszukująca sposobów na zwiększenie konkurencyjności.

Czytaj więcej
jak-oceniac-dostawcow

Jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed menedżerami odpowiedzialnymi za zarządzanie łańcuchem dostaw jest prowadzenie systematycznej oceny dostawców. Oczywiście nie istnieje jeden uniwersalny model oceny obecnych i potencjalnych partnerów biznesowych. Jednak zdecydowana większość opiera ocenę na wskaźnikach QDCTM. Co to za wskaźniki?

Czytaj więcej

Dzisiejsi konsumenci przykładają dużą wagę do warunków pracy oraz sposobu traktowania pracowników przez pracodawców. W wielu społeczeństwach rośnie także świadomość problemów związanych z ochronną środowiska naturalnego.

Czytaj więcej