Przejdź do zawartości

Płynność finansowa w firmie – jak ją utrzymać?

Jak utrzymać płynność finansową w firmie? | Eveneum doradztwo biznesowe, audyty firm

W poprzednich wpisach opisaliśmy zagadnienia związane z określaniem płynności finansowej, jej wskaźnikami, skutkami utraty oraz sposobami na odzyskanie płynności finansowej. W ostatnim wpisie cyklu podpowiemy w jaki sposób utrzymać płynność finansową w firmie.

Czytaj więcej

Na czym polega audyt firmy?

Na_czym_polega_audyt_firmy-eveneum

Audyt firm powinien zostać przeprowadzony przez niezależnego audytora. Tylko wówczas ocena i dalsza dokumentacja oraz nowa strategia zostaną przygotowane w sposób obiektywny. Audyty biznesowe mogą mieć różne cele i wyniki końcowe. Na czym polega audyt biznesowy, jakie są rodzaje audytów i jakie dają korzyści? Audyt biznesowy – z czym to się wiąże? Audyty biznesowe są…

Czytaj więcej

O tym jak kupcy grupują dostawców

O tym jak kupcy grupują dostawców

W jaki sposób kupcy klasyfikują dostawców? Na to pytanie szukają odpowiedzi nawet najbardziej doświadczeni sprzedawcy. Oczywiście nie istnieje jedna uniwersalna klasyfikacja. Każda organizacja zakupowa dostosowuje swoje rozwiązania do potrzeb i filozofii zarządzania dostawcami.

Czytaj więcej

Audyt kontraktów podnosi efektywność łańcucha dostaw

Audyty kontraktów

Sposobów na podnoszenie efektywności łańcucha dostaw jest wiele. Poszukiwanie nowych partnerów będących w stanie zapewniać przewagę konkurencyjną, rozwijanie relacji z dostawcami lub przygotowywanie programów rozwojowych dla najważniejszych kontrahentów – to przykłady działań jakie może podejmować firma poszukująca sposobów na zwiększenie konkurencyjności.

Czytaj więcej

Jak oceniać dostawców?

jak-oceniac-dostawcow

Jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed menedżerami odpowiedzialnymi za zarządzanie łańcuchem dostaw jest prowadzenie systematycznej oceny dostawców. Oczywiście nie istnieje jeden uniwersalny model oceny obecnych i potencjalnych partnerów biznesowych. Jednak zdecydowana większość opiera ocenę na wskaźnikach QDCTM. Co to za wskaźniki?

Czytaj więcej

CSR w zarządzaniu łańcuchem dostaw

Dzisiejsi konsumenci przykładają dużą wagę do warunków pracy oraz sposobu traktowania pracowników przez pracodawców. W wielu społeczeństwach rośnie także świadomość problemów związanych z ochronną środowiska naturalnego.

Czytaj więcej