Doradztwo biznesowe

Płynność finansowa w firmie – jak ją utrzymać?

Jak utrzymać płynność finansową w firmie? | Eveneum doradztwo biznesowe, audyty firm

W poprzednich wpisach opisaliśmy zagadnienia związane z określaniem płynności finansowej, jej wskaźnikami, skutkami utraty oraz sposobami na odzyskanie płynności finansowej. W ostatnim wpisie cyklu podpowiemy w jaki sposób utrzymać płynność finansową w firmie.

Czytaj więcej

Na czym polega audyt firmy?

Na_czym_polega_audyt_firmy-eveneum

Audyt firm powinien zostać przeprowadzony przez niezależnego audytora. Tylko wówczas ocena i dalsza dokumentacja oraz nowa strategia zostaną przygotowane w sposób obiektywny. Audyty biznesowe mogą mieć różne cele i wyniki końcowe. Na czym polega audyt biznesowy, jakie są rodzaje audytów i jakie dają korzyści? Audyt biznesowy – z czym to się wiąże? Audyty biznesowe są…

Czytaj więcej

Obszary doradztwa biznesowego – klasyfikacja

Obszary_doradztwa_biznesowego_klasyfikacja-Eveneum

Niezwykle często jest tak, że rozpoczynając własną działalność jesteśmy przekonani o niezawodności obranej strategii biznesowej. Może się bowiem okazać, że to, co uważaliśmy za sprawne, wymaga reorganizacji i może w dużym stopniu poprawić efektywność kosztową firmy.

Czytaj więcej

Co to jest przewaga konkurencyjna?

Co to jest przewaga konkurencyjna?

Na naszym blogu wielokrotnie pisaliśmy o przewadze konkurencyjnej. Podkreślaliśmy również jak ważne jest prowadzenie negocjacji handlowych, a następnie zarządzanie relacjami, w sposób pozwalający na jej uzyskanie. Warto jednak zastanowić się nad tym czym właściwie jest przewaga konkurencyjna. I jakie są najskuteczniejsze metody jej osiągania. Co to jest przewaga konkurencyjna? Z przewagą konkurencyjną mamy do czynienia…

Czytaj więcej

O tym jak kupcy grupują dostawców

O tym jak kupcy grupują dostawców

W jaki sposób kupcy klasyfikują dostawców? Na to pytanie szukają odpowiedzi nawet najbardziej doświadczeni sprzedawcy. Oczywiście nie istnieje jedna uniwersalna klasyfikacja. Każda organizacja zakupowa dostosowuje swoje rozwiązania do potrzeb i filozofii zarządzania dostawcami.

Czytaj więcej