Przejdź do zawartości

Cele treningu negocjacji biznesowych z dostawcami

Na naszym blogu kilkukrotnie pisaliśmy o metodach budowania i treningu kompetencji negocjacyjnych. Podkreślaliśmy zarówno znaczenie szkoleń jak i następujących po nich działań mających na celu doskonalenie nabytych umiejętności. Teraz opiszemy efekty wynikające z dobrze wykonanej pracy.

Satysfakcja obu stron

Skuteczni negocjatorzy doskonale zdają sobie sprawę, że prawdziwą miarą sukcesu w negocjacjach biznesowych jest satysfakcja wszystkich uczestników procesu. Jej osiągnięcie jest warunkiem niezbędnym do budowy relacji przynoszącej oczekiwane korzyści zarówno kupującym jak i dostawcom. Jej brak może być przyczyną poważnych problemów, które prowadzić mogą do szybkiego zakończenia  dobrze zapowiadającej się współpracy.

Satysfakcja dostawcy

Każda relacja biznesowa ma inną specyfikę i w związku z tym wymaga indywidualnego podejścia. Dotyczy to także negocjacji biznesowych. Techniki sprawdzające się doskonale w przypadku jednego partnera mogą całkowicie zawieść w negocjacjach z innymi.

Dlatego właśnie jednym z celów treningu negocjacyjnego powinno być zdobycie umiejętności szybkiego identyfikowania potrzeb potencjalnego partnera i stosowania strategii negocjacyjnych maksymalizujących prawdopodobieństwo zbudowania jego satysfakcji.

Satysfakcja kupującego

Satysfakcja kupującego nie powinna ograniczać się wyłącznie do zadowolenia z wynegocjowania dobrych warunków współpracy. Prawdziwym celem treningu negocjacji biznesowych jest bowiem zdobycie umiejętności połączenia potrzeb obu stron, doskonalenie kompetencji budowania relacji i wartości wynikającej ze współpracy. Zarówno teraz jak i w przyszłości.

Eksperci Eveneum opracowali autorską metodę budowania i doskonalenia umiejętności negocjacyjnych – KOMPAS NEGOCJACYJNY EVENEUM. Zapraszamy do kontaktu zarówno doświadczonych jak i początkujących negocjatorów. Dzięki naszej metodzie osiąganie celów negocjacyjnych stanie się proste jak nigdy dotąd.