Przejdź do zawartości
turniej

Podsumowanie III Turnieju Negocjacyjno-Mediacyjnego dla Biznesu Autor: Rafał Dados Trzeci Ogólnopolski Turniej Negocjacyjno-Mediacyjny dla Biznesu już za nami! Ideą wydarzenia jest możliwość zespołowego sprawdzenia się w zakresie negocjacji i mediacji gospodarczych. Przedstawiciele jednych z największych firm w Polsce, zmierzyli się ze sobą w negocjacjach biznesowych i mediacjach gospodarczych, a doświadczone jury wybrało zwycięzców przyznając im…

Czytaj więcej
przed negocjacjami ze związkami zawodowymi

10 pytań przed negocjacjami ze związkami zawodowymi Autor: Szymon Tochowicz Autor: Halina Wysokińska Współpraca pomiędzy Pracodawcą, a Związkami  Zawodowymi to proces ciągły, oparty o odpowiednie zarządzanie relacjami, uzgodnienie zasad współpracy i komunikacji. Nie może być sprowadzona do wydarzeń ad hoc lub tylko negocjacji. Jeżeli dochodzi do strajku to zwykle ktoś, gdzieś, kiedyś popełnił jakiś błąd.…

Czytaj więcej
przygotowania do negocjacji

Przygotowania do negocjacji – 4 błędy Autor: Rafał Dados Przygotowania do negocjacji. Perspektywa szefa. Wielu szefów ocenia umiejętności negocjacyjne członków swojego zespołu na podstawie przebiegu samych negocjacji, doceniając dynamikę, asertywność, taktyki i styl negocjacji. Często osoby mniej przebojowe są gorzej oceniane, mimo iż osiągają zbliżone wyniki a długoterminowo budują lepsze, zdrowsze relacje ze swoimi dostawcami…

Czytaj więcej
Negocjacje a mediacje – czym się różnią - Eveneum

Przeglądając oferty firm zajmujących się doradztwem biznesowym, często możemy natknąć się na wyodrębnione usługi negocjacji w imieniu i mediacji. Choć mediacje częściej kojarzą się nam z obszarem prawnym, w biznesie mogą stanowić jeden z elementów negocjacji.

Czytaj więcej
4 fazy negocjacji biznesowych - warsztaty biznesowe Eveneum

Proces negocjacji biznesowych to zazwyczaj proces czteroetapowy. Te etapy to przygotowanie, otwarcie, negocjacje i zamknięcie. Na czym polegają? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem każdego z nich.

Czytaj więcej
Znaczenie przygotowania do rozmow biznesowych - warsztaty negocjacyjne Eveneum

Bez wątpienia jednym z największych błędów jakie popełniają negocjatorzy jest brak odpowiedniego przygotowania. Niestety wielu z nich podchodzi do rozmów biznesowych rutynowo i nie przykłada odpowiedniej wagi do tego etapu.
W jaki sposób dobrze przygotować się do negocjacji biznesowych? O czym należy bezwzględnie pamiętać?

Czytaj więcej

Na naszym blogu opisywaliśmy już wiele stylów negocjacji biznesowej. Tym razem skupimy się na negocjacjach rzeczowych, które bywają nazywane negocjacjami w oparciu o zasady.
Na czym polega ten styl negocjacyjny? Skąd się wywodzi? I jakie są jego cechy charakterystyczne?

Czytaj więcej
Negocjacje win-win - warsztaty biznesowe Eveneum

Termin “negocjacje win-win” powstał w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Opisuje on proces negocjacyjny, którego efekt przynosi korzyści wszystkim uczestnikom rozmów biznesowych. Co to właściwie są negocjacje “win-win”? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim wyjaśnieniem tego terminu.

Czytaj więcej