Negocjacje biznesowe – cykl wpisów

Negocjacje a mediacje – czym się różnią?

Negocjacje a mediacje – czym się różnią - Eveneum

Przeglądając oferty firm zajmujących się doradztwem biznesowym, często możemy natknąć się na wyodrębnione usługi negocjacji w imieniu i mediacji. Choć mediacje częściej kojarzą się nam z obszarem prawnym, w biznesie mogą stanowić jeden z elementów negocjacji.

Czytaj więcej

4 fazy negocjacji biznesowych

4 fazy negocjacji biznesowych - warsztaty biznesowe Eveneum

Proces negocjacji biznesowych to zazwyczaj proces czteroetapowy. Te etapy to przygotowanie, otwarcie, negocjacje i zamknięcie. Na czym polegają? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem każdego z nich.

Czytaj więcej

Znaczenie przygotowania do rozmów biznesowych

Znaczenie przygotowania do rozmow biznesowych - warsztaty negocjacyjne Eveneum

Bez wątpienia jednym z największych błędów jakie popełniają negocjatorzy jest brak odpowiedniego przygotowania. Niestety wielu z nich podchodzi do rozmów biznesowych rutynowo i nie przykłada odpowiedniej wagi do tego etapu.
W jaki sposób dobrze przygotować się do negocjacji biznesowych? O czym należy bezwzględnie pamiętać?

Czytaj więcej

Style negocjacyjne – negocjacje rzeczowe

Na naszym blogu opisywaliśmy już wiele stylów negocjacji biznesowej. Tym razem skupimy się na negocjacjach rzeczowych, które bywają nazywane negocjacjami w oparciu o zasady.
Na czym polega ten styl negocjacyjny? Skąd się wywodzi? I jakie są jego cechy charakterystyczne?

Czytaj więcej

Negocjacje “win-win”

Negocjacje win-win - warsztaty biznesowe Eveneum

Termin “negocjacje win-win” powstał w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Opisuje on proces negocjacyjny, którego efekt przynosi korzyści wszystkim uczestnikom rozmów biznesowych. Co to właściwie są negocjacje “win-win”? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim wyjaśnieniem tego terminu.

Czytaj więcej

Harwardzki model negocjacji – na czym polega?

Harwardzki Model Negocjacji - Negocjacje Biznesowe Eveneum

Harwardzki model negocjacji niejako zmienia tradycyjne podejście do prowadzenia rozmów negocjacyjnych, w których finał opiera się na zasadzie wygrany-przegrany. W przypadku modelu harwardzkiego, trend skupia się na modelu win-win (wygrany-wygrany).

Czytaj więcej

5 popularnych strategii negocjacyjnych cz. 2

5 popularnych strategii negocjacyjnych - Eveneum

W poprzednim wpisie poruszyliśmy temat strategii negocjacyjnych i ich ogólnej charakterystyki oraz różnic pomiędzy stylami negocjacyjnymi. W poniższym artykule rozwijamy ten wątek o opisowe wyjaśnienie, na czym polegają konkretne strategie negocjacyjne.

Czytaj więcej