Negocjacje biznesowe – cykl wpisów

Negocjacje biznesowe – negocjacje pozycyjne

Negocjacje biznesowe - negocjacje pozycjne

Metod negocjacji jest tak wiele, jak wiele jest negocjowanych kontraktów. Wybór jednej, konkretnej, zależy od wielu czynników. W poprzednim wpisie przedstawiliśmy charakterystykę negocjacji międzynarodowych. W poniższym zaś nakreślimy zagadnienie, jakim są negocjacje pozycyjne.

Czytaj więcej

Negocjacje biznesowe – negocjacje międzynarodowe

Negocjacje biznesowe - Negocjacje międzynarodowe - Eveneum

W poprzednich wpisach cyklu o negocjacjach biznesowych podjęliśmy wątki przygotowania do negocjacji oraz styli negocjacyjnych. Ponieważ negocjacje są tematem obszernym i niezwykle złożonym, warto też wiedzieć, jakie są rodzaje negocjacji oraz jak poszczególne z nich mogą przebiegać. Tym razem skupimy się na negocjacjach międzynarodowych.

Czytaj więcej

Negocjacje biznesowe – przygotowanie do negocjacji

Negocjacje biznesowe - przygotowanie do negocjacji

Poprzednim wpisem rozpoczęliśmy cykl artykułów, w obszarze negocjacji biznesowych. Przybliżyliśmy zagadnienie różnych styli negocjacyjnych wraz z ich charakterystyką. Tym razem opiszemy na czym powinno polegać przygotowanie do negocjacji biznesowych i o co należy zadbać.

Czytaj więcej

Negocjacje biznesowe – style negocjacyjne

Negocjacje biznesowe - style negocjacji biznesowych

O negocjacjach biznesowych napisaliśmy już naprawdę wiele. Ale wciąż wiele możemy napisać. Tym razem rozpoczynamy cykl wpisów dotyczących negocjacji w biznesie, aby przekazywaną wiedzę uporządkować i pogrupować. Zaczniemy od wprowadzenia do negocjacji, opisując ich style.

Czytaj więcej

Negocjacje eksperckie – na czym polegają i co je wyróżnia?

Negocjacje-ekspercie-Eveneum

Negocjacje to specyficzna i szczególna forma komunikacji. Choć opiera się na rozmowie, to cechuje ją interesowność obu stron. Każdy, kto przystępuje do negocjacji, rozpoczyna rozmowę z odgórnie założonym celem, który chce na koniec osiągnąć. Dlatego też do negocjacji biznesowych trzeba być doskonale przygotowanym albo wcale do nich nie przystępować.

Czytaj więcej