Przejdź do zawartości

Podsumowanie III Turnieju Negocjacyjno-Mediacyjnego dla Biznesu

turniej

Podsumowanie III Turnieju Negocjacyjno-Mediacyjnego dla Biznesu Autor: Rafał Dados Trzeci Ogólnopolski Turniej Negocjacyjno-Mediacyjny dla Biznesu już za nami! Ideą wydarzenia jest możliwość zespołowego sprawdzenia się w zakresie negocjacji i mediacji gospodarczych. Przedstawiciele jednych z największych firm w Polsce, zmierzyli się ze sobą w negocjacjach biznesowych i mediacjach gospodarczych, a doświadczone jury wybrało zwycięzców przyznając im…

Czytaj więcej

10 pytań przed negocjacjami ze związkami zawodowymi

przed negocjacjami ze związkami zawodowymi

10 pytań przed negocjacjami ze związkami zawodowymi Autor: Szymon Tochowicz Autor: Halina Wysokińska Współpraca pomiędzy Pracodawcą, a Związkami  Zawodowymi to proces ciągły, oparty o odpowiednie zarządzanie relacjami, uzgodnienie zasad współpracy i komunikacji. Nie może być sprowadzona do wydarzeń ad hoc lub tylko negocjacji. Jeżeli dochodzi do strajku to zwykle ktoś, gdzieś, kiedyś popełnił jakiś błąd.…

Czytaj więcej

Przygotowania do negocjacji – 4 błędy

Preparation to negotiation. 4 common mistakes

Przygotowania do negocjacji – 4 błędy Autor: Rafał Dados Przygotowania do negocjacji. Perspektywa szefa. Wielu szefów ocenia umiejętności negocjacyjne członków swojego zespołu na podstawie przebiegu samych negocjacji, doceniając dynamikę, asertywność, taktyki i styl negocjacji. Często osoby mniej przebojowe są gorzej oceniane, mimo iż osiągają zbliżone wyniki a długoterminowo budują lepsze, zdrowsze relacje ze swoimi dostawcami…

Czytaj więcej

Negocjacje a mediacje – czym się różnią?

Negocjacje a mediacje – czym się różnią - Eveneum

Przeglądając oferty firm zajmujących się doradztwem biznesowym, często możemy natknąć się na wyodrębnione usługi negocjacji w imieniu i mediacji. Choć mediacje częściej kojarzą się nam z obszarem prawnym, w biznesie mogą stanowić jeden z elementów negocjacji.

Czytaj więcej

4 fazy negocjacji biznesowych

4 fazy negocjacji biznesowych - warsztaty biznesowe Eveneum

Proces negocjacji biznesowych to zazwyczaj proces czteroetapowy. Te etapy to przygotowanie, otwarcie, negocjacje i zamknięcie. Na czym polegają? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem każdego z nich.

Czytaj więcej

Znaczenie przygotowania do rozmów biznesowych

Znaczenie przygotowania do rozmow biznesowych - warsztaty negocjacyjne Eveneum

Bez wątpienia jednym z największych błędów jakie popełniają negocjatorzy jest brak odpowiedniego przygotowania. Niestety wielu z nich podchodzi do rozmów biznesowych rutynowo i nie przykłada odpowiedniej wagi do tego etapu.
W jaki sposób dobrze przygotować się do negocjacji biznesowych? O czym należy bezwzględnie pamiętać?

Czytaj więcej

Style negocjacyjne – negocjacje rzeczowe

Na naszym blogu opisywaliśmy już wiele stylów negocjacji biznesowej. Tym razem skupimy się na negocjacjach rzeczowych, które bywają nazywane negocjacjami w oparciu o zasady.
Na czym polega ten styl negocjacyjny? Skąd się wywodzi? I jakie są jego cechy charakterystyczne?

Czytaj więcej

Negocjacje “win-win”

Negocjacje win-win - warsztaty biznesowe Eveneum

Termin “negocjacje win-win” powstał w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Opisuje on proces negocjacyjny, którego efekt przynosi korzyści wszystkim uczestnikom rozmów biznesowych. Co to właściwie są negocjacje “win-win”? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim wyjaśnieniem tego terminu.

Czytaj więcej