Negocjacje zakupowe
Podsumowanie III Turnieju Negocjacyjno-Mediacyjnego dla Biznesu
Podsumowanie III Turnieju Negocjacyjno-Mediacyjnego dla Biznesu Autor: Rafał Dados Trzeci Ogólnopolski Turniej Negocjacyjno-Mediacyjny dla Biznesu już za nami! Ideą wydarzenia jest możliwość zespołowego sprawdzenia się w zakresie negocjacji i mediacji gospodarczych. Przedstawiciele jednych z największych firm w Polsce, zmierzyli się ze sobą w negocjacjach biznesowych i mediacjach gospodarczych, a doświadczone jury wybrało zwycięzców przyznając im…
Czytaj więcej6 najważniejszych aspektów dla strategii zakupów IT
6 najważniejszych aspektów dla strategii zakupów IT Autor: Monika Bis Technologia, cyfryzacja, digitalizacja, automatyzacja, to słowa, które można uznać za biznesowe słowa roku 2020. Obok oczywistych innych słów jak: kryzys, rentowność, płynność finansowa, restrukturyzacja. Znaczenie tych słów wzrosło w pandemii, gdy firmy wcześniej nie gotowe na technologiczne zmiany zrozumiały, że albo wykorzystają szansę na ucyfrowienie…
Czytaj więcejPrzygotowania do negocjacji – 4 błędy
Przygotowania do negocjacji – 4 błędy Autor: Rafał Dados Przygotowania do negocjacji. Perspektywa szefa. Wielu szefów ocenia umiejętności negocjacyjne członków swojego zespołu na podstawie przebiegu samych negocjacji, doceniając dynamikę, asertywność, taktyki i styl negocjacji. Często osoby mniej przebojowe są gorzej oceniane, mimo iż osiągają zbliżone wyniki a długoterminowo budują lepsze, zdrowsze relacje ze swoimi dostawcami…
Czytaj więcejNegocjacje
Negocjacje Spis treści Add a header to begin generating the table of contents Negocjacje i przygotowanie do negocjacji Właściwe przygotowanie do negocjacji może przesądzić o ich wyniku. Można powiedzieć, że przygotowanie jest etapem kluczowym w całym procesie negocjacyjnym – 90% sukcesu od niego zależy. To właśnie wtedy zbieramy informacje o drugiej stronie negocjacji, analizujemy sytuację wewnętrzną, określamy…
Czytaj więcejCzy negocjacje mogą zdemotywować twój zespół?
Czy negocjacje mogą zdemotywować twój zespół? Autor: Rafał Dados Negocjacje mogą wysysać z twoich ludzi energię! Niezależnie od tego czy odpowiadasz za zespół sprzedażowy, czy zakupowy, na pewno musiałeś mobilizować swoich ludzi do podjęcia negocjacji z wewnętrznymi i zewnętrznymi partnerami biznesowymi. Bardzo często ludzie łączą negocjacje rzeczowe ze stresującą sytuacją i konfliktem interesów. Te dwa…
Czytaj więcejZwiększenie rentowności podczas kryzysu
Zwiększenie rentowności podczas kryzysu Autor: zespół Eveneum Gdzie szukać rezerw na zwiększenie rentowności w dobie kryzysu? Pandemia oraz związane z nią załamanie popytu i podaży zastało każdego z nas w różnym momencie cyklu życia firmy lub projektu inwestycyjnego. My również pracowaliśmy przez ostatnie tygodnie nad pilnym dostosowaniem strategii naszej firmy do nowych realiów gospodarczych. Jednocześnie…
Czytaj więcejUzależnienie w biznesie, a strategia zakupowa
„Pracownicy Amazona porównują handel prowadzony przez niezależne podmioty na stronie firmy do uzależnienia od heroiny: kiedy sprzedaż produktu nagle nabiera impetu, wpadają w euforię, potem przychodzi uzależnienie, a następnie autodestrukcja, kiedy Amazon zaczyna podcinać ich marże i cenę. Sprzedawcy „wiedzą, że nie powinni zażywać heroiny, ale nie mogą przestać”, mówi Kerry Morris, niegdyś handlowiec w…
Czytaj więcejPo co wprowadzać szkolenia zakupowe dla pracowników?
Praca w działach zakupów staje się coraz trudniejsza. Rosnąca konkurencja rynkowa powoduje, że coraz trudniej jest generować oszczędności i wartość dodaną w obszarze zakupów. A przecież przed kupcami stoją kolejne wyzwania związane z nową rolą działów zakupów.
Czytaj więcejCzy warto organizować szkolenia biznesowe dla kupców?
Negocjacje w procesie zakupowym obejmują moment od pierwszego nawiązania komunikacji między nabywcą a dostawcą, do ostatecznego podpisania umowy. Kupcy muszą posiadać kompetencje niezbędne do osiągnięcia sukcesu negocjacyjnego. Muszą uzyskiwać jak najlepsze warunki przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeb dostawców. Muszą dostarczać wartości wszystkim pozostałym działom firmy.
Czytaj więcejE-360′ – narzędzie do ciągłego rozwoju i kontroli skuteczności wdrażania zdobytej wiedzy
Wspominaliśmy niedawno na naszym blogu, że inwestowanie w szkolenia pracowników jest posunięciem zdecydowanie opłacalnym. Ale żeby mogło się zwrócić, trzeba szkolonym pracownikom dawać możliwości ciągłego praktycznego wykorzystywania pozyskanej wiedzy i nowych technik. Tym razem podzielimy się wskazówkami jak mierzyć efekty przebytych szkoleń i warsztatów oraz jak efektywnie sprawdzać kompetencje i umiejętności zespołów oraz konstruktywnie przekazywać…
Czytaj więcej