Przejdź do zawartości

Opracowanie strategii zakupowej – wysiłek fizyczny czy intelektualny?

Opracowanie strategii zakupowej – wysiłek fizyczny czy intelektualny?

Opracowanie strategii zakupowej – wysiłek fizyczny czy intelektualny? Autor: Szymon Tochowicz Opracowanie strategii zakupowej – wysiłek fizyczny czy intelektualny? Kiedy zajmujemy się tworzeniem strategii zakupowej, bardzo często spotykamy się z przypadkami, w których pracownicy działów zakupów wkładają dużo wysiłku w przygotowanie analiz i zbieranie danych. Z pozoru wygląda to jak solidna praca, ale w rzeczywistości…

Czytaj więcej

Podsumowanie VI Turnieju Negocjacyjno-Mediacyjnego dla Biznesu

Turniej negocjacyjny dla biznesu

Podsumowanie VI Turnieju Negocjacyjno-Mediacyjnego dla Biznesu Autor: Wiktoria Potoczna Szósta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Negocjacyjno-Mediacyjnego dla Biznesu przechodzi do historii! W ramach Turnieju Negocjacyjno-Mediacyjnego dla Biznesu, uczestnicy mieli szansę na zespołowe sprawdzenie swoich umiejętności w negocjacjach. Reprezentanci czołowych firm w Polsce stawili czoła wymagającym wyzwaniom negocjacyjnym. Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem wydarzenia, które miało miejsce…

Czytaj więcej

Podsumowanie III Turnieju Negocjacyjno-Mediacyjnego dla Biznesu

turniej

Podsumowanie III Turnieju Negocjacyjno-Mediacyjnego dla Biznesu Autor: Rafał Dados Trzeci Ogólnopolski Turniej Negocjacyjno-Mediacyjny dla Biznesu już za nami! Ideą wydarzenia jest możliwość zespołowego sprawdzenia się w zakresie negocjacji i mediacji gospodarczych. Przedstawiciele jednych z największych firm w Polsce, zmierzyli się ze sobą w negocjacjach biznesowych i mediacjach gospodarczych, a doświadczone jury wybrało zwycięzców przyznając im…

Czytaj więcej

6 najważniejszych aspektów dla strategii zakupów IT

Strategii zakupów IT

6 najważniejszych aspektów dla strategii zakupów IT Autor: Monika Bis Technologia, cyfryzacja, digitalizacja, automatyzacja, to słowa, które można uznać za biznesowe słowa roku 2020. Obok oczywistych innych słów jak: kryzys, rentowność, płynność finansowa, restrukturyzacja. Znaczenie tych słów wzrosło w pandemii, gdy firmy wcześniej nie gotowe na technologiczne zmiany zrozumiały, że albo wykorzystają szansę na ucyfrowienie…

Czytaj więcej

Przygotowania do negocjacji – 4 błędy

Preparation to negotiation. 4 common mistakes

Przygotowania do negocjacji – 4 błędy Autor: Rafał Dados Przygotowania do negocjacji. Perspektywa szefa. Wielu szefów ocenia umiejętności negocjacyjne członków swojego zespołu na podstawie przebiegu samych negocjacji, doceniając dynamikę, asertywność, taktyki i styl negocjacji. Często osoby mniej przebojowe są gorzej oceniane, mimo iż osiągają zbliżone wyniki a długoterminowo budują lepsze, zdrowsze relacje ze swoimi dostawcami…

Czytaj więcej

Negocjacje

Negocjacje

Negocjacje Spis treści Add a header to begin generating the table of contents Negocjacje i przygotowanie do negocjacji Właściwe przygotowanie do negocjacji może przesądzić o ich wyniku. Można powiedzieć, że przygotowanie jest etapem kluczowym w całym procesie negocjacyjnym – 90% sukcesu od niego zależy. To właśnie wtedy zbieramy informacje o drugiej stronie negocjacji, analizujemy sytuację wewnętrzną, określamy…

Czytaj więcej

Czy negocjacje mogą zdemotywować twój zespół?

negocjacje rzeczowe

Czy negocjacje mogą zdemotywować twój zespół? Autor: Rafał Dados Negocjacje mogą wysysać z twoich ludzi energię! Niezależnie od tego czy odpowiadasz za zespół sprzedażowy, czy zakupowy, na pewno musiałeś mobilizować swoich ludzi do podjęcia negocjacji z wewnętrznymi i zewnętrznymi partnerami biznesowymi. Bardzo często ludzie łączą negocjacje rzeczowe ze stresującą sytuacją i konfliktem interesów. Te dwa…

Czytaj więcej

Zwiększenie rentowności podczas kryzysu

zwiększenie rentowności

Zwiększenie rentowności podczas kryzysu Autor: zespół Eveneum Gdzie szukać rezerw na zwiększenie rentowności w dobie kryzysu? Pandemia oraz związane z nią załamanie popytu i podaży zastało każdego z nas w różnym momencie cyklu życia firmy lub projektu inwestycyjnego. My również pracowaliśmy przez ostatnie tygodnie nad pilnym dostosowaniem strategii naszej firmy do nowych realiów gospodarczych. Jednocześnie…

Czytaj więcej

Uzależnienie w biznesie, a strategia zakupowa

„Pra­cow­ni­cy Ama­zo­na po­rów­nu­ją han­del pro­wa­dzo­ny przez nie­za­leż­ne pod­mio­ty na stro­nie fir­my do uza­leż­nie­nia od he­ro­iny: kie­dy sprze­daż pro­duk­tu na­gle na­bie­ra im­pe­tu, wpa­da­ją w eu­fo­rię, po­tem przy­cho­dzi uza­leż­nie­nie, a na­stęp­nie au­to­de­struk­cja, kie­dy Ama­zon za­czy­na pod­ci­nać ich mar­że i cenę. Sprze­daw­cy „wie­dzą, że nie po­win­ni za­ży­wać he­ro­iny, ale nie mogą prze­stać”, mówi Kerry Mor­ris, nie­gdyś han­dlo­wiec w…

Czytaj więcej

Po co wprowadzać szkolenia zakupowe dla pracowników?

Po co wprowadzac szkolenia zakupowe dla pracowników - Eveneum

Praca w działach zakupów staje się coraz trudniejsza. Rosnąca konkurencja rynkowa powoduje, że coraz trudniej jest generować oszczędności i wartość dodaną w obszarze zakupów. A przecież przed kupcami stoją kolejne wyzwania związane z nową rolą działów zakupów.

Czytaj więcej