Przejdź do zawartości

CorpoDeal, czyli nieoczywiste szkolenie dla sprzedawców

Jesteś sprzedawcą? Zastanawiasz się jak aktywnie wpływać na strategię zakupową realizowaną przez klienta? W jaki sposób osiągnąć i następnie utrzymać status dostawcy strategicznego? Jak budować trwałe i rentowne relacje handlowe? I jak zwiększać szanse na rozwój sprzedaży?

Doskonale wiemy, że powyższe pytania zadaje sobie wielu sprzedawców. Szczególnie w końcówce roku, gdy czasu na realizację ambitnych planów sprzedażowych jest coraz mniej. W poniższym wpisie postaramy się zasugerować rozwiązanie, które w naszej opinii jest niezwykle pomocne w osiąganiu oczekiwanych rezultatów.

Poznanie perspektywy kupców

Jedną z najważniejszych barier sprzedażowych jest nieznajomość lub zbyt słaba znajomość klientów. Praktyka rynkowa pokazuje, że aż 80 procent sprzedawców nie wie wystarczająco dużo o potencjalnych kupujących. To sprawia, że nie są oni w stanie świadomie i aktywnie wpływać na decyzje kupców i realizować swoich celów.

Uczestnictwo w szkoleniach lub warsztatach organizowanych przez doświadczonych zawodowych kupców stwarza możliwość lepszego poznania oczekiwań klientów, jak również ich profili zakupowych i polityk zarządzania dostawcami. Dzięki zdobytej wiedzy sprzedawca może zrozumieć w jaki sposób jego oferta jest postrzegana przez kupców. A to z kolei sprawia, że osiąga on przewagę w negocjacjach biznesowych, dzięki której możliwe jest osiągnięcie przewagi nad konkurencją, zdobycie pozycji preferowanego dostawcy i w rezultacie zwiększanie sprzedaży.

 

W Eveneum specjalizujemy się w praktycznych rozwiązaniach. Dlatego stworzyliśmy program “CorpoDeal”, czyli warsztaty, podczas których uczymy sprzedawców jak rozpracowywać strategię klienta i zdefiniować jego politykę zakupową. Zapraszamy do kontaktu!