Przejdź do zawartości

Eveneum na „XI Forum Zakupy” – Backdoor Selling

Zgodnie z wcześniejszymi  zapowiedziami byliśmy obecni na corocznym XI Forum Zakupy, które odbyło się w dniach 15-18 czerwca 2018 roku w Warszawie. Co więcej, Rafał Dados - Managing Partner Eveneum - miał przyjemność moderować panel dyskusyjny dotyczący zjawiska backdoor selling. Temat bardzo zaciekawił gości Forum, a poziom prowadzonej dyskusji został wysoko oceniony przez uczestników i organizatorów.

Co to jest back door selling?

Jest to zestaw aktywności podejmowanych przez sprzedawców mających na celu osłabienie pozycji negocjacyjnej klienta. Zazwyczaj działania te polegają na wykorzystaniu naturalnych procesów komunikacji międzyludzkiej i zdobyciu dzięki temu “krytycznych” informacji pozwalających na uzyskanie przewagi nad kupującym.

Drugim popularnym sposobem jest kontaktowanie się z pracownikami działów projektowych lub produktowych i sprzedaż produktów z pominięciem działu zakupów.

Dlaczego działania backdoor selling są tak skuteczne? Otóż pomagają one sprzedawcom w maksymalizowaniu szansy na sprzedaż ich produktu oraz zabezpieczeniu poziomu marż. Nie należy się zatem dziwić, że te techniki negocjacji są powszechnie wykorzystywane. Warto natomiast zastanowić się nad wdrożeniem narzędzi zapobiegających sprzedaży tylnymi drzwiami.

Rozwiązanie Eveneum

Eveneum organizuje warsztaty dotyczące zjawiska backdoor selling. Ich celem jest podniesienie świadomości zagrożeń i potencjalnych strat związanych ze sprzedażą tylnymi drzwiami. Podczas warsztatów analizujemy prawdziwe przykłady i poprzez gry negocjacyjne uczymy jak przeciwstawiać się tego typu praktykom sprzedawców oraz wykorzystywać je do poprawienia pozycji negocjacyjnej i realizacji własnych celów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

___

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji “Forum Zakupy” znajdziecie Państwo na stronie: http://forum-zakupy.com/relacja-2018/

Poznaj tajniki Backdoor Selling i weź udział w najbliższych warsztatach!

Zobacz dostępne terminy i tematy szkoleń biznesowych

CorpoDeal - Sprzedaż Klientom Korporacyjnym

Negocjacje Biznesowe

Backdoor selling - sprzedaż tylnymi drzwiami

Negocjacje zdalne

Coaching
negocjacyjny

Negocjacje Kupieckie