Przejdź do zawartości

Negocjacyjny „Sparing Partner”, sprawdzone techniki treningu

Negocjacyjny „Sparing Parnter”, czyli sprawdzony sposób treningu technik negocjacyjnych.

W poprzednim wpisie poruszyliśmy temat negocjacji biznesowych. Jednym ze wspomnianych sposobów przygotowania do tego procesu był trening z negocjacyjnym „Sparing Partnerem”. W tej notce postaramy się przybliżyć korzyści wynikające z tej metody przygotowań.

Negocjacje biznesowe a osiąganie celów firmy

Jednym z najważniejszych celów stawianych przed negocjatorami jest przygotowanie rentownych kontaktów, dzięki którym możliwe jest podnoszenie konkurencyjności firmy. Jednak nader często odmienne oczekiwania uczestników procesu sprawiają, że porozumienie jest trudne do osiągnięcia.

Korzystanie z pomocy „Sparing Partnerów” pozwala na dostosowanie strategii i techniki negocjacji do zakładanych celów biznesowych. Umożliwia przygotowanie negocjatorów na najtrudniejsze sytuacje i przećwiczenie różnych scenariuszy przebiegu negocjacji. Dzięki takiemu przygotowaniu możliwe jest nie tylko osiągnięcie lepszych wyników, ale również skrócenie czasu potrzebnego na osiągnięcie porozumienia.

Negocjacje biznesowe a budowanie relacji z dostawcami

Negocjacje biznesowe nie służą tylko osiągnięciu celów krótkoterminowych. Proces ten może być także wykorzystywany do budowania długoterminowych relacji z dostawcami.

Jak przeprowadzić negocjacje, aby stały się one początkiem udanej relacji biznesowej? Nie istnieje jedno uniwersalne podejście. Stosując metodę Kompasu Negocjacyjnego Eveneum® należy dostosowywać się do sytuacji. Bardzo pomocny w tym okazuje się trening ze „Sparing Partnerem”. Dlaczego? Otóż rozpoczęcie treningu wymaga od doradcy Eveneum profesjonalnego przygotowania obejmującego między innymi analizę wybranego rynku oraz  potencjalnych kontrahentów. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest zidentyfikować zarówno rzeczywiste potrzeby kontrahentów jak i obopólne korzyści wynikające z ewentualnej współpracy. Wykorzystanie tej wiedzy podczas przygotowywania strategii negocjacyjnej może być dobrym wstępem do budowy długotrwałej i owocnej relacji biznesowej.

Eveneum pomaga swoim klientom przygotowując profesjonalne treningi negocjacyjne. Nasza wiedza, doświadczenie i znajomość rynku pozwala na podnoszenie skuteczności negocjacji, deeskalację konfliktów oraz budowanie trwałych przewag konkurencyjnych.