Nasze projekty
Digital Procurement Centre
Zakupowe Centrum Cyfrowej Doskonałości
Czym jest DPC?
DPC tworzy zespół doradców, architektów rozwiązań podnoszących efektywność procesów i obniżających koszty w przedsiębiorstwach. Dążymy do tego by nasi klienci osiągnęli poziom Digital Masters w jak najkrótszym czasie.
Czym się zajmujemy
Wdrożenia
Wdrażamy rozwiązania oparte o nowoczesne, niskonakładowe IT
Doskonalenie
Doskonalimy procedury i wdrażamy związane z nimi usprawnienia procesów
Optymalizacja
Optymalizujemy istniejący ekosystem współpracy
Samofinasujące się rozwiązania
Wdrażane poprzez nowoczesne podejście do projektowania pod specyfikę i przewagę konkurencyjną przedsiębiorstwa
Dlaczego procesy współpracy z dostawcami są krytyczne?
Skuteczne zarządzanie relacjami z klientami i dostawcami jest jedną z kluczowych funkcji w każdym przedsiębiorstwie. Coraz bardziej złożone łańcuchy dostaw oraz oczekiwania klientów co do skrócenia terminów realizacji zamówienia wymagają od zespołów sprzedaży, logistyki, zakupów i księgowości coraz większego wysiłku. Efektywność trzech przepływów: Informacji [oferty i zamówienia], produktów/usług i finansowego [faktury i płatności] mają bezpośrednie przełożenie na rachunek zysków i strat oraz bilans firmy.
Wiele przedsiębiorstw cierpi na obniżoną efektywność szczególnie na styku trzech procesów:
1.
Zarządzania dostawcami i zmianą specyfikacji
2.
Składania, potwierdzania, realizacji zamówień
3.
Ewidencji, dekretowania i rozliczania faktur kosztowych
Pierwszy proces często realizowany jest poprzez email, Excel i pliki pdf. Pojawiają się konflikty i opóźnienia na linii: oczekiwania klienta (sprzedaż), analizę zmiany (dział badań i rozwoju), możliwości dostawcy (dział zakupów). Odejście pracownika często wiąże się z utratą informacji i ryzykiem kontraktowym. Zmiany indeksów, cen i warunków współpracy często są wprowadzane do ERP z opóźnieniem lub wcale.
Drugi proces realizowany jest przez rozwiązania klasy ERP, które dobrze radzą sobie z zakupami bezpośrednio produkcyjnymi, ale są pracochłonne lub bezużyteczne przy zamawianiu oraz rozliczaniu usług i zamówień dla zakupów pośrednio produkcyjnych. Praca z zamówieniami to często czasochłonne powielanie tych samych transakcji w systemie lub obróbka danych na zewnątrz i ponowne wprowadzenie do ERP.
Trzeci proces zwykle realizowany jest przez rozwiązania klasy ERP wsparty przez narzędzia do skanowania, rozpoznawania i wprowadzania do systemu faktur tradycyjnych (papierowych). Takie podejście ma niską efektywność przy fakturach o niskiej wartości lub w sytuacjach braku zgodności faktury z zamówieniem. I tutaj i w wyżej opisanych procesach firmy posiłkują się najczęściej skryptami w ERP lub macro w Excel, co tylko utrwala nieefektywne wzorce poprzez pozorną automatyzację.
Case Study
Zobacz poprzednie zrealizowane projekty
By Rafał Dados
Jak zakontraktować sukces w zakupach IT i uniknąć błędów
By Monika Bis
6 najważniejszych aspektów dla strategii zakupów IT
By Rafał Dados
Procesy planistyczne przy złożonym łańcuchu dostaw. Case study.
By Monika Bis
Logistyka w czasach zarazy
Jak podchodzimy do współpracy?
Realizując projekt zawsze bierzemy pod uwagę dwie perspektywy
Rynek rozwiązań IT dla przedsiębiorstw zmienia się bardzo dynamicznie. W szybkim tempie powstają nowe technologie lub ich nowe zastosowania. Osoby poszukujące rozwiązań dla swojej firmy często ulegają trendom komunikacyjnym w prasie, sieci i mediach społecznościowych (tzw. Buzzy words). Efektem może być wdrożenie nieoptymalnego pod kątem firmy rozwiązania.
Naszym zadaniem jest rekomendowanie klientowi technologii odpowiedniej dla jego firmy i specyfiki branży, w której działa. Wynikiem naszej pracy może być także rekonfiguracja obecnie stosowanych narzędzi i przeszkolenie użytkowników tak aby lepiej wykorzystywali istniejące już w firmie rozwiązania. Istniejący ekosystem może być udoskonalony bez potrzeby inwestowania w nowe technologie.
1.
Przyśpieszenie całkowitego czasu procesu
2.
Redukcja całkowitego kosztu procesu
3.
Redukcja FTE niezbędnych do utrzymania ciągłości procesu
4.
Poprawienie terminowości płatności do dostawców
5.
Poprawa terminowości dostaw na magazyn i/lub poprawa jakości dostaw
Definicja celów biznesowych będzie wstępem do określenia zakresu procesów do analizy. Efektem tej analizy będzie opracowanie rekomendacji rozwiązań pozwalających osiągnąć postawione przed zespołem cele biznesowe. W trzecim kroku wybierzemy kluczowe elementy optymalnego rozwiązania i przygotujemy demo (prove of value) pozwalające zwizualizować i przetestować nowy, innowacyjny model działania. W czwartym kroku wspieramy przygotowanie przetargu, określenie wymagań i wybór najlepszego partnera technologicznego do wdrożenia.
Nasze UVP - Co robimy
Procesy End2End w poszukiwaniu obszarów do optymalizacji i automatyzacji
wspólnie z Klientem na jakie cele biznesowe ma odpowiedzieć zmiana procesu wspartego technologią
elementy procesu w celu ustalenia strategii automatyzacji: w jakiej kolejności automatyzować, kiedy, z wykorzystaniem której z dostępnych technologii
dla Klienta projekty doradcze i wdrożeniowe z uważnością na zdefiniowane cele biznesowe
kompetencje i wiedzę na temat nowych technologii poprzez webinary i szkolenia
Jakie rozwiązania informatyczne obejmuje DPC?
Opracuj swoją ścieżkę cyfryzacji z nami!
Wypełnij formularz