Przejdź do zawartości

Gry negocjacyjne, czyli praktyka czyni mistrza

Wielokrotnie podkreślaliśmy wagę praktyki. Nie oznacza to oczywiście, że teoria nie jest ważna. Jednak niepodważalnie, wiedza i umiejętności znacznie lepiej utrwalają się podczas ich praktykowania, aniżeli jedynie słuchania teorii.

Czym są gry negocjacyjne? W jaki sposób pomagają w doskonaleniu umiejętności negocjacyjnych? Czym różnią się warsztaty praktyczne od szkoleń teoretycznych?

Na czym polegają gry negocjacyjne i czym różnią się od szkoleń negocjacyjnych?

W odróżnieniu od typowych szkoleń teoretycznych, podczas gier negocjacyjnych dobieramy się w pary lub zespoły i wcielamy się w konkretną rolę podobnie, jak przeciwna strona. Rozpoczynamy proces negocjacyjny, traktując drugą stronę jak kontrahenta lub sprzedawcę – zależnie od przyjętej roli – a naszym zadaniem jest osiągnięcie z góry wyznaczonego celu.

Gry negocjacyjne mogą przybrać różną formę.  Występują zarówno w postaci praktycznych warsztatów negocjacyjnych, jak też gier planszowych, zawierających w zestawie akcesoria urozmaicające rozgrywkę. Każda gra negocjacyjna przygotowywana jest przez ekspertów w dziedzinie negocjacji. Niektóre oparte są na ogólnie przyjętych normach i zasadach, dostępnych w podręcznikach, a niektóre na innowacyjnych i autorskich metodach.

Dlaczego warto brać udział w rozgrywkach i warsztatach negocjacyjnych?

Teoria jest niezwykle ważna. Dlatego nie należy skreślać wartości szkoleń. Dzięki teorii zdobywamy, uzupełniamy i porządkujemy wiedzę. Jednak nawet najlepiej przekazaną wiedzę teoretyczną, trzeba przełożyć na praktykę, aby utrwalić informacje i sprawdzić je w różnych scenariuszach. Warsztaty negocjacyjne dają taką możliwość. W Eveneum warsztaty dla biznesu składają się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. Poza tym oparte są o autorską metodę Eveneum oraz spersonalizowany feedback dla każdego z uczestników.

Ważnym aspektem jest także wymiana doświadczeń. Podczas warsztatów negocjacyjnych możesz nie tylko podzielić się z innymi uczestnikami własnym doświadczeniem, ale także poznać doświadczenia ich, a także prowadzącego. To niezwykle cenna wiedza.

Jak bez ponoszenia ryzyka zmierzyć się ze swoją konkurencją?

Podczas warsztatów negocjacyjnych masz możliwość odegrać role w oparciu o faktyczne sytuacje, z którymi spotykasz się w codziennej pracy. Niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że odbywa się to bez ponoszenia strat w zasobach. Dodatkowo, można przerobić różne scenariusze, zmierzyć się z możliwymi obiekcjami i wypracować optymalne modele wychodzenia z trudnych sytuacji podczas trwania rozmów negocjacyjnych.

Zobacz dostępne terminy i tematy szkoleń biznesowych

CorpoDeal - Sprzedaż Klientom Korporacyjnym

Negocjacje Biznesowe

Backdoor selling - sprzedaż tylnymi drzwiami

Negocjacje zdalne

Coaching
negocjacyjny

Negocjacje Kupieckie

W 2019 roku odbyła się pierwsza edycja innowacyjnego wydarzenia. Był nim Turniej Negocjacyjno-Mediacyjny dla biznesu. O szczegółach możesz przeczytać na stronie wydarzenia. Ze względu na charakter oraz pozytywny odbiór pierwszej edycji, organizatorzy przygotowują się już do kolejnej. To doskonała okoliczność na skonfrontowanie własnych umiejętności z kompetencjami innych negocjatorów, być może nawet konkurentów.