Przejdź do zawartości

Wojny celne: złote czasy dla logistyki i agencji celnych?

wojny celne

Wojny celne: złote czasy dla logistyki i agencji celnych? Autor: Rafał Dados W obliczu powrotu ceł handlowych eksperci ds. zarządzania zakupami, logistyki oraz procedur celnych muszą przygotować się na zakłócenia. Proponowane opłaty celne na import z Meksyku, Kanady i UE przypominają wcześniejsze środki protekcjonistyczne. Choć te polityki podnoszą koszty dla producentów, stwarzają także możliwości wzrostu…

Czytaj więcej

Hybrydowe zarządzanie projektami w zakupach B2B: Zwinne podejście

zarządzanie projektami

Hybrydowe zarządzanie projektami w zakupach B2B: Zwinne podejście Autor: Rafał Dados Hybrydowe zarządzanie projektami w zakupach B2B: Zwinne podejście Ograniczenia i przeszkody dla efektywnych strategii zakupowych Zakupy B2B stają się coraz bardziej złożone ze względu na regionalizację łańcuchów dostaw, niepewność geopolityczną i rosnące wymogi regulacyjne. Tradycyjne modele zakupowe – oparte na sztywnych kontraktach i długoterminowych…

Czytaj więcej

Powrót do twardej siły: koniec partnerskich relacji w biznesie?

zmieniające się priorytety w biznesie – od długoterminowej współpracy do twardej walki o przewagę. Twarde negocjacje

Powrót do twardej siły: koniec partnerskich relacji w biznesie? Autor: Rafał Dados Powrót do twardej siły: koniec partnerskich relacji w biznesie? Jeszcze niedawno model biznesowy opierał się na wartościach takich jak współpraca, inkluzywność i zrównoważony rozwój. Jednak zmiany geopolityczne i gospodarcze wskazują na powrót do twardych realiów, gdzie liczy się przede wszystkim skuteczność i przewaga…

Czytaj więcej

Opracowanie strategii zakupowej – wysiłek fizyczny czy intelektualny?

Opracowanie strategii zakupowej – wysiłek fizyczny czy intelektualny?

Opracowanie strategii zakupowej – wysiłek fizyczny czy intelektualny? Autor: Szymon Tochowicz Opracowanie strategii zakupowej – wysiłek fizyczny czy intelektualny? Kiedy zajmujemy się tworzeniem strategii zakupowej, bardzo często spotykamy się z przypadkami, w których pracownicy działów zakupów wkładają dużo wysiłku w przygotowanie analiz i zbieranie danych. Z pozoru wygląda to jak solidna praca, ale w rzeczywistości…

Czytaj więcej

Cyfrowa transformacja w strategii zakupów: kierunki zmian i korzyści dla organizacji

Cyfrowa transformacja w strategii zakupów

Cyfrowa transformacja w strategii zakupów: kierunki zmian i korzyści dla organizacji Autor: Rafał Dados Cyfrowa transformacja w strategii zakupów: kierunki zmian i korzyści dla organizacji. W erze szybko rozwijającej się technologii, cyfrowa transformacja w strategii zakupów stała się nieodzownym elementem strategii biznesowych. Nowoczesne rozwiązania cyfrowe wpływają na efektywność działów zakupów i całych organizacji. Oto kluczowe…

Czytaj więcej

Jak producenci części samochodowych (po) radzą sobie z inflacją?

Producenci części samochodowych Automotive sector

Jak producenci części samochodowych (po) radzą sobie z inflacją? Autor: Rafał Dados 14-go października 2022 Eveneum i Santander Bank Polska współorganizowali webinarium pt. „Jak producenci części samochodowych (po) radzą sobie z inflacją”. Spotkanie rozpoczął Rafał Dados – partner zarządzający Eveneum od przedstawienia agendy spotkania następnie Radosław Pelc – analityk sektora motoryzacji i TSL Santander Bank Polska…

Czytaj więcej

Jak zakontraktować sukces w zakupach IT i uniknąć błędów

Jak zakontraktować sukces w zakupach usług IT

Jak zakontraktować sukces w zakupach IT i uniknąć błędów Autor: Rafał Dados Jak zakontraktować sukces w zakupach IT i uniknąć błędów. Decyzja zarządu firmy o inwestycji w nowe rozwiązanie informatyczne, to olbrzymie oczekiwania na poprawę konkurencyjności przedsiębiorstwa. Zależnie od obszaru, którego dotyczy nowy projekt, może to być wyższa sprzedaż i lepsza obsługa klienta, efektywność operacyjna…

Czytaj więcej

5 dobrych momentów na podwyżkę cen do klienta

Increase prices. How and when to increase price to the customer

5 dobrych momentów na podwyżkę cen do klienta Autor: Rafał Dados Podwyżka cen do klienta. Kiedy najlepiej negocjować podwyżkę cen? Zależnie od cyklu koniunkturalnego w gospodarce, a w mikroskali naszej relacji z klientem, uzyskanie akceptacji podwyżki przez klienta może być trudne lub łatwe do osiągnięcia. W tym artykule przybliżę pięć sytuacji, w których otrzymanie podwyżki…

Czytaj więcej

Zakłócenia w łańcuchach dostaw – prognozy dla motoryzacji w 2022 r.

Forecasts for the automotive industry. Disruptions in supply chains

Zakłócenia w łańcuchach dostaw – prognozy dla motoryzacji w 2022 r. Autor: Rafał Dados Prognozy dla motoryzacji. Czy sytuacja w motoryzacji zmierza ku lepszemu? 14-go stycznia 2022 Eveneum i Santander Bank Polska współorganizowali webinarium pt. „Zakłócenia w łańcuchach dostaw – prognozy dla motoryzacji w 2022 r.”. W pierwszej części spotkania Radosław Pelc- analityk sektora motoryzacji i…

Czytaj więcej

10 pytań przed negocjacjami ze związkami zawodowymi

przed negocjacjami ze związkami zawodowymi

10 pytań przed negocjacjami ze związkami zawodowymi Autor: Szymon Tochowicz Autor: Halina Wysokińska Współpraca pomiędzy Pracodawcą, a Związkami  Zawodowymi to proces ciągły, oparty o odpowiednie zarządzanie relacjami, uzgodnienie zasad współpracy i komunikacji. Nie może być sprowadzona do wydarzeń ad hoc lub tylko negocjacji. Jeżeli dochodzi do strajku to zwykle ktoś, gdzieś, kiedyś popełnił jakiś błąd.…

Czytaj więcej