Przejdź do zawartości

Odkryj nowe technologie w zakupach

Autor:

Spis treści
  Add a header to begin generating the table of contents
  nowe technologie w zakupach

  Czas na zmiany! Czas na nowe technologie w zakupach!

  Chyba nikt dziś nie zastanawia się już „czy”, ale „kiedy” nowe technologie zrewolucjonizują świat, w którym żyjemy. Obecna pandemia wywołania przez COVID-19 wyraźnie pokazała, że przemysł oparty w 100% na sile maszyn obsługiwanych przez człowieka jest skazany na porażkę. Przestoje, zamknięcia, wyłączenia, wszystko dlatego że obsługujący maszyny człowiek zostaje poddany kwarantannie lub przechodzi na zwolnienia chorobowe. W konsekwencji produkcja staje, obroty spadają, koszty rosną a recesja powoduje konieczność zwolnień. To błędne koło, z którego nie ma wyjścia, o ile właściciele i zarządzający nie zrozumieją roli nowoczesnych technologii dla budowania przewagi ich organizacji. Zrozumienie to jedno, najważniejsza jest gotowość inwestowania w pełną automatyzację procesów, kierowaną przez sztuczną inteligencje i uczenie maszynowe oraz robotykę. Od innowacji nie ma ucieczki. To być albo nie być w dzisiejszych realiach rynkowych.

  Innowacje polegają na interakcji z dostawcami

  Jednak idea, że ​​funkcja zakupów może odgrywać kluczową rolę w ułatwianiu innowacji, wciąż jest w powijakach. Tam, gdzie wcześniejsze badania poświęcone były zaangażowaniu zakupów w rozwój nowych produktów, dziś większy nacisk kładzie się na to, w jaki sposób zakupy mogą przyczyniać się nie tylko do innowacji związanych z produktem, ale także do innych rodzajów innowacji, takich jak innowacje usługowe w firmach zorientowanych na produkt. Odgrywanie aktywnej roli w innowacjach stwarza nowe wyzwania dla zakupów dotyczące zewnętrznych i wewnętrznych relacji. Zewnętrzne relacje zmienią się, gdy firmy uświadomią sobie, że zakupy mogą odgrywać ważną rolę w pozyskiwaniu nowej wiedzy technologicznej zarówno z istniejących, jak i spoza istniejących łańcuchów dostaw i sieci dostawców. Prowadzi to do wyzwań, takich jak identyfikacja nowych technologii w zakupach, innowacyjnych dostawców i interakcja z nimi, np. współpraca ze start-up’ami oraz całkowita zmiana myślenia, czyli

  jak być atrakcyjnym klientem dla innowacyjnych dostawców? 


  Coraz częściej oczekuje się, że funkcja zakupów może efektywnie współpracować wewnętrznie, na przykład z działem badań i rozwoju oraz marketingu i przyczyniać się do rozwoju produktów, w kierunku ich innowacyjności.

  Odkryj nowe technologie w zakupach z Eveneum!

  W Eveneum wierzymy w przyszłość nowych technologii i chcemy zaprosić środowisko zakupów oraz łańcucha dostaw w podróż z nami. Pomożemy Wam zrozumieć nowe technologie, przyswoić je, zafascynować się nimi! Nasz cykl webinarów i szkoleń poświęcony nowym technologiom dostarczy sporej dawki wiedzy, którą wykorzystacie w waszych organizacjach i relacjach z dostawcami.  Już niedługo czeka Was podróż, w której dowiecie się, m.in:

  • Jak AI może zmieniać przyszłość samochodów jaką znamy?
  • Jak uczenie maszynowe może zautomatyzować procesy ofertowania w zakupach i w logistyce?
  • Czym jest „superfluid enterprise” i dlaczego technologia typu proces mining pozbawia procesy biznesowe wszelkich „tarć”?
  automotive

  AI w służbie branży automotive

  Czy wiecie, że auta, które znamy z ich roli przewożenia ludzi i obiektów z punktu A do punktu B, pełnią obecnie nową rolę? Za sprawą sztucznej inteligencji samochody stają się mobilnymi źródłami informacji (mobile API) o użytkownikach i ich preferencjach dotyczących wyboru auta i jego wyposażenia. Niemożliwe? Dowiedzcie się więcej o nowinkach technologicznych wykorzystywanych na światowych rynkach w branży automotive.

  Nasz Gość z USA, Arek Skuza przybliży Wam samą technologię, ale także podpowie, jak można wykorzystać zasób związany z mobilnym API do zmiany strategii biznesowej i produktowej.

   

  Skrót webinaru z dnia 16.06.2020 dostępny na Eveneum TV YouTube :

  https://www.youtube.com/watch?v=ZV_rIDYAOXs

  Gość specjalny: Arek Skuza

  Machine learning w zakupach i logistyce

  Korzystasz już dziś w swojej organizacji z systemów IT wspierających procesy ofertowania i wyboru dostawców? Zastanawiasz się jak mogłyby lepiej wpierać Ciebie i Twój zespół w codziennej pracy? Jeśli TAK, to z pewnością zainteresuje Cie webinar o wykorzystaniu nowych technologii w zakupach, czyli uczenia maszynowego ( machine learning) w systemach zakupowych i logistycznych.  

  Twórcy rozwiązań dla branży frachtu intermodalnego (Quotiss) i dla branż przemysłowo-technologicznych (ESSA) opowiedzą o zmianach związanych z nowymi technologiami, które dynamicznie wchodzą w obszar zarządzania łańcuchem dostaw i relacjami z dostawcami. Da Vinci Studio jest partnerem technologicznym w rozwoju środowiska Eveneum Strategic Sourcing Application [ESSA]. Równolegle Da Vinci Studio pracuje nad innymi projektami z obszaru zarządzania łańcuchem dostaw.

  Nasi goście będą mówili o możliwościach oprogramowania , które bazuje na automatycznej analizie zapytań ofertowych i wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego. To rozwiązanie problemu dużej liczby zapytań kierowanych do firm.

  Jak to działa? Narzędzie oparte jest na machine learning, które w sposób efektywny i zautomatyzowany dokona analizy maili spływających do firm z polskiej branży transportowej, która jest dosyć specyficzna i szeroka, a następnie wyodrębni konkretne parametry do dalszych etapów procesu.

   

  Skrót webinaru dostępny na Eveneum TV YouTube: 

  https://www.youtube.com/watch?v=dOFg4Dk31xs

  Goście specjalni: Michał i Wojtek z Da Vinci Studio

  Process mining w operacjach zakupowych

  Jeśli zajmujesz się operacjami finansowo -zakupowymi w organizacji i interesuje Cię nowe spojrzenie na to jak efektywniej realizować procesy w organizacji z wykorzystaniem technologii Business Process Mining, to zapraszamy na webinar z udziałem firmy Crestt, naszego Partnera specjalizującego się w obszarze zaawansowanej analityki danych, ze szczególnym uwzględnieniem analityki „big data” oraz architektury i zarządzania danymi

  Nasz Partner przygotował ciekawe case study z wdrożeń nowych technologii w zakupach, m.in technologii BPM u swoich Klientów. Z webinaru dowiesz się także kto już realizuje ten program na Świecie oraz w Polsce, a także jak umożliwić swojej firmie wejście na tą innowacyjną ścieżkę i zyskanie większej konkurencyjności dzięki sprawnej realizacji procesów.

  Marta Raczkowska z  firmy Crestt w ciekawy i przystępny sposób opisuje na naszym blogu czym jest BPM. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem Marty: "Superpłynna organizacja dzięki Business Process Mining"

   

  Najważniejsze 5 minut webinaru dostępne na Eveneum TV YouTube 

  https://www.youtube.com/watch?v=yk0_LgyQtCo

  Gość specjalny: Marta z Crestt

  Technologie uczenia maszynowego w procesach Input Management

  Codziennie rano przeglądasz dokumenty, które wpadają na Twoje biurko a także do Twojej skrzynki e-mail i na Twój telefon? Każdy pojawiający się dokument ma wartość, każdy niesie informacje, każdy uzupełnia obraz procesu biznesowego jakim zarządzasz w swojej organizacji. Jednak masz już dość natłoku danych i nośników, które musisz sprawdzać, aby te dane uzyskać by potem złożyć je w konkretną informacje zarządczą? Toniesz w informacjach i dokumentach, to staje się irytujące! I tak dzień za dniem. Brzmi znajomo? Nie tylko dla Ciebie.

  Codziennie miliony menedżerów średniego i wysokiego szczebla, w setkach tysięcy organizacji na całym świecie, zaczyna dzień tak jak Ty. Od zebrania ważnych informacji z różnych nośników danych. Mamy dla wszystkich dobrą informacje! Jest ratunek i wyjście z tego błędnego koła. Poznajcie jeden z produktów klasy Input Management.

  Innowacyjność i wzrost wartości dzięki #lowcode

  Technologia lowcode umożliwia użytkownikom biznesowym łatwe tworzenie własnych aplikacji, a nawet zmianę procesów, integrowanie ze sztuczną inteligencją i narzędziami analitycznymi. Systemy ERP, wspierane przez aplikacje lowcode, pozwalają użytkownikom wyjść poza to, co zaproponował dostawca ERP zaraz po wyjęciu systemu z pudełka. Nareszcie przedsiębiorstwa mogą z zawrotną szybkością wprowadzać innowacje i wpływać na decyzje. Co ważne, zmiany mogą być wprowadzane przez użytkowników biznesowych. To oni dopasowują ERP do swoich potrzeb, bez niepotrzebnego obciążania działu IT.

  Lowcode dla systemu ERP pojawił się, gdy firmy desperacko zaczęły poszukiwać możliwości bycia bardziej elastycznym. Tempo biznesu, dostosowywanie modeli biznesowych, asortymentów produktów, dodawania nowych usług dla klientów nigdy nie były tak intensywne. Stare systemy ERP już sobie nie radzą, szczególnie w tym nowym świecie - świecie pracy zdalnej.

  Logistyka w czasach zarazy BPM case study

  Studium przypadku operatora logistycznego, który poprawił swoje wskaźniki lead time i zlikwidował problem short peak’ów w okresie świątecznym i w czasie pandemii, będzie przedmiotem rozmowy podczas webinaru 16 lutego. Należy jednak podkreślić wagę zjawiska. Logistyka dla kanału e-commerce wymaga od operatora logistycznego bezbłędnej realizacji zleceń, terminowości i dużej elastyczności. Wykorzystanie „Business Process Mining” daje pełną świadomości operacyjną w przebiegu procesów magazynowych i wskazuje odstępstwa od zaplanowanego procesu. Dzięki temu operator logistyczny ma możliwość wyeliminować działania, które nie przynoszą wartości dodanej, co w konsekwencji prowadzi do uwolnienia potencjału zarówno zasobów wykorzystanych w procesach, jak też do zwiększenia elastyczności i skalowalności tychże procesów.

   

  Bimodalna platforma planistyczna. Case study Cersanit SA

  Charakterystycznym elementem tego rodzaju projektów jest ścisła współpraca z zarządem firmy, ponieważ procesy planistyczne niejednokrotnie należą do grupy krytycznych procesów przedsiębiorstwa, a więc zarząd jest jednocześnie odbiorcą i użytkownikiem produktu końcowego.

  W przypadku Cersanit S.A. w pierwszy etap wdrożenia zaangażowano 40 osób – zarząd, zespół planistów i zespół IT.

  • Monika Bis

   Monika Bis

   Konsultant i Trener, Eveneum

   Pasjonatka pracy z ludźmi, wzmacniania ich kompetencji i dzielenia się wiedzą i doświadczeniami. Jako praktyk z 20 letnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach, prowadzi szkolenia i projekty doradcze związane ze strategicznym zarządzaniem zakupami, zarządzaniem zespołem, przywództwem, zarządzaniem sytuacją kryzysową oraz ryzykiem kontraktowym. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Prelegentka wielu ogólnopolskich konferencji branżowych. Współinicjatorka dialogu branżowego między reprezentantami środowisk: dostawców branży komunikacji marketingowej i korporacyjnych zakupów. Prowadzi sesje mentoringowe dla studentów studiów logistycznych jak również dla praktyków zakupowych. Obecnie w roli Członka Zarządu Stowarzyszenia Polish Supply Management Leaders (PSML) reprezentującego profesjonalistów z branży łańcucha dostaw: zakupów i logistyki.

  Umów konsultacje
  Wyceń szkolenie