fbpx Skip to content

Odkryj nowe technologie w zakupach

Autor:

Spis treści
  Add a header to begin generating the table of contents
  nowe technologie w zakupach

  Czas na zmiany! Czas na nowe technologie w zakupach!

  Chyba nikt dziś nie zastanawia się już „czy”, ale „kiedy” nowe technologie zrewolucjonizują świat, w którym żyjemy. Obecna pandemia wywołania przez COVID-19 wyraźnie pokazała, że przemysł oparty w 100% na sile maszyn obsługiwanych przez człowieka jest skazany na porażkę. Przestoje, zamknięcia, wyłączenia, wszystko dlatego że obsługujący maszyny człowiek zostaje poddany kwarantannie lub przechodzi na zwolnienia chorobowe. W konsekwencji produkcja staje, obroty spadają, koszty rosną a recesja powoduje konieczność zwolnień. To błędne koło, z którego nie ma wyjścia, o ile właściciele i zarządzający nie zrozumieją roli nowoczesnych technologii dla budowania przewagi ich organizacji. Zrozumienie to jedno, najważniejsza jest gotowość inwestowania w pełną automatyzację procesów, kierowaną przez sztuczną inteligencje i uczenie maszynowe oraz robotykę. Od innowacji nie ma ucieczki. To być albo nie być w dzisiejszych realiach rynkowych.

  Innowacje polegają na interakcji z dostawcami

  Jednak idea, że ​​funkcja zakupów może odgrywać kluczową rolę w ułatwianiu innowacji, wciąż jest w powijakach. Tam, gdzie wcześniejsze badania poświęcone były zaangażowaniu zakupów w rozwój nowych produktów, dziś większy nacisk kładzie się na to, w jaki sposób zakupy mogą przyczyniać się nie tylko do innowacji związanych z produktem, ale także do innych rodzajów innowacji, takich jak innowacje usługowe w firmach zorientowanych na produkt. Odgrywanie aktywnej roli w innowacjach stwarza nowe wyzwania dla zakupów dotyczące zewnętrznych i wewnętrznych relacji. Zewnętrzne relacje zmienią się, gdy firmy uświadomią sobie, że zakupy mogą odgrywać ważną rolę w pozyskiwaniu nowej wiedzy technologicznej zarówno z istniejących, jak i spoza istniejących łańcuchów dostaw i sieci dostawców. Prowadzi to do wyzwań, takich jak identyfikacja nowych technologii w zakupach, innowacyjnych dostawców i interakcja z nimi, np. współpraca ze start-up’ami oraz całkowita zmiana myślenia, czyli

  jak być atrakcyjnym klientem dla innowacyjnych dostawców? 


  Coraz częściej oczekuje się, że funkcja zakupów może efektywnie współpracować wewnętrznie, na przykład z działem badań i rozwoju oraz marketingu i przyczyniać się do rozwoju produktów, w kierunku ich innowacyjności.

  Odkryj nowe technologie w zakupach z Eveneum!

  W Eveneum wierzymy w przyszłość nowych technologii i chcemy zaprosić środowisko zakupów oraz łańcucha dostaw w podróż z nami. Pomożemy Wam zrozumieć nowe technologie, przyswoić je, zafascynować się nimi! Nasz cykl webinarów i szkoleń poświęcony nowym technologiom dostarczy sporej dawki wiedzy, którą wykorzystacie w waszych organizacjach i relacjach z dostawcami.  Już niedługo czeka Was podróż, w której dowiecie się, m.in:

  • Jak AI może zmieniać przyszłość samochodów jaką znamy?
  • Jak uczenie maszynowe może zautomatyzować procesy ofertowania w zakupach i w logistyce?
  • Czym jest „superfluid enterprise” i dlaczego technologia typu proces mining pozbawia procesy biznesowe wszelkich „tarć”?
  automotive

  AI w służbie branży automotive

  Czy wiecie, że auta, które znamy z ich roli przewożenia ludzi i obiektów z punktu A do punktu B, pełnią obecnie nową rolę? Za sprawą sztucznej inteligencji samochody stają się mobilnymi źródłami informacji (mobile API) o użytkownikach i ich preferencjach dotyczących wyboru auta i jego wyposażenia. Niemożliwe? Dowiedzcie się więcej o nowinkach technologicznych wykorzystywanych na światowych rynkach w branży automotive.

   

  Nasz Gość z USA, Arek Skuza przybliży Wam samą technologię, ale także podpowie, jak można wykorzystać zasób związany z mobilnym API do zmiany strategii biznesowej i produktowej.

   

  Webinar z dnia 16.06.2020:

  https://eveneum.com/en/produkt/cars-are-becoming-apis-on-wheels-and-help-to-customize-services/

  Gość specjalny: Arek Skuza

  Machine learning w zakupach i logistyce

  Korzystasz już dziś w swojej organizacji z systemów IT wspierających procesy ofertowania i wyboru dostawców? Zastanawiasz się jak mogłyby lepiej wpierać Ciebie i Twój zespół w codziennej pracy? Jeśli TAK, to z pewnością zainteresuje Cie webinar o wykorzystaniu nowych technologii w zakupach, czyli uczenia maszynowego ( machine learning) w systemach zakupowych i logistycznych.  

   

  Twórcy rozwiązań dla branży frachtu intermodalnego (Quotiss) i dla branż przemysłowo-technologicznych (ESSA) opowiedzą o zmianach związanych z nowymi technologiami, które dynamicznie wchodzą w obszar zarządzania łańcuchem dostaw i relacjami z dostawcami. Da Vinci Studio jest partnerem technologicznym w rozwoju środowiska Eveneum Strategic Sourcing Application [ESSA]. Równolegle Da Vinci Studio pracuje nad innymi projektami z obszaru zarządzania łańcuchem dostaw.

   

  Nasi goście będą mówili o możliwościach oprogramowania , które bazuje na automatycznej analizie zapytań ofertowych i wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego. To rozwiązanie problemu dużej liczby zapytań kierowanych do firm.

   

  Jak to działa? Narzędzie oparte jest na machine learning, które w sposób efektywny i zautomatyzowany dokona analizy maili spływających do firm z polskiej branży transportowej, która jest dosyć specyficzna i szeroka, a następnie wyodrębni konkretne parametry do dalszych etapów procesu.

   

  Zainteresowany? Zapisz się już dziś na nasz webinar :

  https://eveneum.com/produkt/machine-learning-w-zakupach-i-logistyce/

  Goście specjalni: Michał i Wojtek z Da Vinci Studio

  Process mining w operacjach zakupowych

  Jeśli zajmujesz się operacjami finansowo -zakupowymi w organizacji i interesuje Cię nowe spojrzenie na to jak efektywniej realizować procesy w organizacji z wykorzystaniem technologii Business Process Mining, to zapraszamy na webinar z udziałem firmy Crestt, naszego Partnera specjalizującego się w obszarze zaawansowanej analityki danych, ze szczególnym uwzględnieniem analityki „big data” oraz architektury i zarządzania danymi

  Nasz Partner przygotował ciekawe case study z wdrożeń nowych technologii w zakupach, m.in technologii BPM u swoich Klientów. Z webinaru dowiesz się także kto już realizuje ten program na Świecie oraz w Polsce, a także jak umożliwić swojej firmie wejście na tą innowacyjną ścieżkę i zyskanie większej konkurencyjności dzięki sprawnej realizacji procesów.

   

  Marta Raczkowska z  firmy Crestt w ciekawy i przystępny sposób opisuje na naszym blogu czym jest BPM. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem Marty: "Superpłynna organizacja dzięki Business Process Mining"

   

  Nie zwlekaj, zapisz się już dziś na webinar z Martą o Business Process Mining i odkryj nowe technologie w zakupach:

  https://eveneum.com/produkt/business-process-mining-w-procesach-zakupowych/

  Gość specjalny: Marta z Crestt
  • Monika Bis

   Monika Bis

   Pasjonatka pracy z ludźmi, wzmacniania ich kompetencji i dzielenia się wiedzą i doświadczeniami. Jako praktyk z 20 letnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach, prowadzi szkolenia i projekty doradcze związane ze strategicznym zarządzaniem zakupami, zarządzaniem zespołem, przywództwem, zarządzaniem sytuacją kryzysową oraz ryzykiem kontraktowym. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Prelegentka wielu ogólnopolskich konferencji branżowych. Współinicjatorka dialogu branżowego między reprezentantami środowisk: dostawców branży komunikacji marketingowej i korporacyjnych zakupów. Prowadzi sesje mentoringowe dla studentów studiów logistycznych jak również dla praktyków zakupowych. Obecnie w roli Członka Zarządu Stowarzyszenia Polish Supply Management Leaders (PSML) reprezentującego profesjonalistów z branży łańcucha dostaw: zakupów i logistyki.

  Umów konsultacje
  Wyceń szkolenie